Powered by Froala Editor

به کمک این تکنولوژی جدید عمر باتری افزایش می یابد

به کمک این تکنولوژی جدید عمر باتری افزایش می یابد

تکنولوژی که این شرکت آن را «Soft Charging» نامیده باعث می‌شود هنگام شارژ باتری، باتری گوشی‌تان با روند تدریجی‌تری شارژ شود و از این طریق عمر باتری افزایش یابد.

یباید گفت کیفیت باتری‌ها با همان شتابی که کیفیت بخش‌های دیگر گوشی مثل تراشه‌ها یا دوربین‌ها افزایش می‌یابند افزایش نیافته است. از طرفی هر چقدر بخش‌های دیگر گوشی قدرتمندتر می‌شود نیاز گوشی هوشمند به باتری افزایش می‌یابد. چیزی که ماجرا را از این هم بدتر می‌کند این موضوع است که باتری‌ها در طول زمان ظرفیت اولیه‌شان را از دست می‌دهند و یک بار شارژ کامل صرفا برای چند ساعت گوشی را قابل استفاده می‌کند. حال شرکت سونی یک تکنولوژی جدید را به کار گرفته و سعی کرده بخشی از این مشکل را حل کند.

البته این تکنولوژی چند مشکل دارد. طبیعتا از طریق آن طول عمر باتری افزایش می‌یابد اما برای شارژ کردن به زمان بیشتری احتیاج خواهید داشت. از طرفی با استفاده از این تکنولوژی شارژ گوشی‌تان در استفاده روزمره هم زودتر تمام می‌شود. در واقع دو مشکل را به جان می‌خرید تا بتوانید با تحمل سختی‌های شارژ کردن طولانی‌تر گوشی و تمام شدن زودتر شارژ به شکل روزمره، عمر استفاده از باتری را افزایش دهید. گرچه این تکنولوژی و قابلیت جدید نکات قابل توجهی دارد اما در اینکه بتواند چندان محبوب کاربران شود شک و تردیدهای جدی وجود دارد.

می‌دانیم که اغلب کاربران از گوشی‌هاشان چندسال بیشتر استفاده نمی‌کنند. به این ترتیب اینکه در همان چندسال بخواهند برخی سختی‌ها را تحمل کنند تا عمر باتری را بیشتر افزایش دهند چندان معقول به نظر نمی‌رسد. در واقع ناراحتی کاربران از این نیست که چرا باتری گوشی‌شان بعد از دو سه سال ضعیف‌تر از گذشته عمل می‌کند. ناراحتی اصلی اینجاست که چرا باتری گوشی‌ای که صبح شارژ شده در طول روز به سرعت تمام می‌شود.

با این وجود باید قبل از قضاوت قاطعانه در این مورد، به این قابلیت جدید گوشی‌های سونی اجازه داد به شکل گسترده‌تری مورد استفاده قرار گیرند تا نظر کاربران بهتر قابل تجزیه و تحلیل باشد. اگر گوشی‌های مثل Xperia Z2،Z3 و Z3 Compact دارید که با نسخه بتای فرم‌ور مارشمالو کار می‌کند می‌توانید قابلیت «Soft Charging» را امتحان کنید و خودتان در این باره به قضاوت دقیق‌تری برسید.

Author

مدیر سایت

نویسنده

مدیریت سایت

(0) نظر

نوشتن یک نظر

لطفا ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید

Powered by Froala Editor