Powered by Froala Editor

روش صحیح برای نگهداری سالاد الویه

روش صحیح برای نگهداری سالاد الویه

در میان غذاهای سرد، سالاد الویه یکی از خوش خوراک ترین هاست، اگر قصد دارید سالاد الویه بخورید، بهتر است نوشابه را حذف و سس مایونز را حساب شده و مشخص به این غذا اضافه کنید. با این حال، نکته‌های دیگری هم هستند که هنگام آماده کردن این سالاد (یا به دلیل کالری فراوان آن، بهتر است بگوییم غذا) باید به آن‌ها توجه کنید.

می خواستم بدانم که مدت زمانی که می شود داخل یخچال سالاد الویه را نگه داشت چند روز هست؟ من در یک جا مطالعه کردم که سیب زمینی وقتی بماند سم ایجاد می کند آیا این برای سیب زمینی پخته بعد از نگه داری در یخچال هم صدق می کند؟

سیب زمینی تازه دارای مقدار بسیار ناچیزی از سمی بنام سلانین می باشد (مقدار کل سلانین در سیب زمینی جوانه نزده و تازه حدود 90 میلیگرم است که بیش از دو سوم این سم در پوست سیب زمینی و بقیه در غده سیب زمینی وجود دارد) که مشکلی برای مصرف ایجاد نمی‌کند، اما سیب زمینی که مدتی می‌ماند و جوانه می زند مقدار سلانین در آن تا مقدار قابل توجهی افزایش می‌یاید که این نوع سیب زمینی در اثر مصرف می‌تواند اختلالات عمده‌ای در بدن ایجاد کند. مقدار سلانین در سیب زمینی در اثر نور افزایش می یابد، بنابراین سیب زمینی بایستی در محیط های تاریک نگهداری شود و از خرید مقدار زیاد سیب زمینی که باعث نگهداری طولانی سیب زمینی می شود خودداری نمایید.

سیب زمینی جوانه زده را به هیچ وجه مصرف نکنید و سیب زمینی را همیشه بدون پوست مصرف کنید. سالاد الویه از غذا‌های بسیار فساد‌پذیر است که بلافاصله پس از تهیه بایستی در یخچال نگهداری شود و بایستی دمای یخچال کمتز از 5 درجه و ترجیحا 3 درجه باشد و با توجه به اینکه در تهیه آن تخم مرغ، گوشت، سس مایونز و سیب زمینی استفاده شده، بنابراین نمی‌توان آن را مدت زیادی در یخچال نگهداری کرد با توجه به زمان توصیه شده برای برخی از مواد غذایی که احتمالا در سالاد اولویه می‌توانند بکار روند و در زیر بیان شده است حداکثر زمان توصیه شده برای نگهداری سالاد اولویه در یخچال 2 روز می باشد. برای اجزاء احتمالی متشکله سالاد اولویه بشرح زیر می‌باشد:

پنیر: در یخچال 6-12 هفته، در فریزر 6 تا 12 ماه

کره: در یخچال 2 هفته – در فریزر 9 ماه

تخم مرغ تازه با پوست: در یخچال 3 هفته

تخم مرغ آب پز سفت: در یخچال 1 هفته

گوشت گوساله (استیک): در یخچال 3 تا 5 روز، در فریزر: 6 تا 12 ماه

مرغ – بوقلمون تکه شده: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 9 تا 12 ماه

مرغ – بوقلمون درسته: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 1 هفته

گوشت اردک یا غاز: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 6 ماه

گوشت پخته شده: در یخچال 1 – 2 روز، در فریزر: 3-4 ماه

سوسیس: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 3 تا 4 ماه

سوسیس دودی: در یخچال: 7 روز، در فریزر: 1 تا 2 ماه.

Author

مدیر سایت

نویسنده

مدیریت سایت

(0) نظر

نوشتن یک نظر

لطفا ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید

Powered by Froala Editor