Powered by Froala Editor

طرز تهیه سس کچاپ بازاری

طرز تهیه سس کچاپ بازاری

در این مطلب برای شما دوستان طرز تهیه سس خوشمزه ی کچاپ را قرار داده ایم. سس کچاپ یکی از خوشمزه ترین سس هایی است که در میان مردم جهان محبوبیت دارد. در ادامه دستور تهیه این سس را به شکل ساده و با توضیحات کامل برایتان آماده کرده ایم.

مواد لازم:

گوجه فرنگی رسیده ۲۴ عدد
  پیاز زرد بزرگ یک عدد
فلفل دلمه ای قرمز بزرگ یک عدد
دانه کرفس یک و نیم قاشق مرباخوری
دانه خردل یک قاشق مرباخوری
فلفل شیرین یک قاشق مرباخوری
دارچین یک چوب
 شکر قهوه ای یک لیوان
نمک یک قاشق غذاخوری
سرکه سیب یک و نیم لیوان
پاپریکا (نوعی فلفل قرمز) یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه سس کچاپ:

1) گوجه ها را پوست کنده و دانه های وسطش را در بیاورید و به همراه فلفل دلمه ای که دانه هایش را خارج کرده اید و پیاز روی شعله ی ملایم گاز بگذارید تا آب انداخته و نرم شوند. سپس پیاز و فلفل و گوجه ی نرم شده ی خود را داخل دستگاه مخلوط کن ریخته و پوره اش کنید.

2) پوره را روی شعله قرار دهید و بگذارید به مدت یک ساعت دیگر به آرامی بجوشد و آبش کشیده شود به طوری که آب آن غلظ شود. در کیسه ی پارچه ای تمیز دانه های کرفس، دانه های خردل، فلفل شیرین و چوب دارچین را قرار داده و سر آن را ببندید و سپس در پوره قرار دهید. در این مرحله شکر و نمک را نیز به مواد اولیه اضافه کنید.

3) بگذارید مواد روی حرارت کم در حالی که مرتب هم می زنید به مدت ۲۵ دقیقه بپزد. سپس سرکه سیب و پاپریکا را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا سس غلیظ شود. پارچه حاوی دانه های کرفس، خردل، فلفل شیرین و دارچین را از سس در آورید. برای استریل کردن شیشه سس، آن را در آب جوش قرار دهید تا داغ شود سپس سس را طوری بریزید که شیشه کاملا پر نشود و بین لبه شیشه و در جا باشد.

4)شیشه های سس را داخل آب جوش بگذارید تا حدود 10 دقیقه گرم شوند و داغ سپس بگذارید خنک شوند و اینگونه شیشه های خود را وکیوم کنید. حال این شیشه هارا به مدت یک هفته در جای خنک و تاریک قرار دهید تا جا بیفتند و پس از آن آن ها را باز کرده و نوش جان کنید. حواستان باشد که وکیوم به درستی انجام شده باشد و هوا به داخل سس شما نفوذ نکند. این سس به محض شروع به مصرف باید داخل یخچال قرار بگیرد.

Author

مدیر سایت

نویسنده

مدیریت سایت

(0) نظر

نوشتن یک نظر

لطفا ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید

Powered by Froala Editor